Žádná bazénová filtrace vám nezaručí, že bude voda v nádrži čistá, jako křišťál, filtrace vykoná pouze tu hrubou práci odstranění většiny nečistot, ale část z nich se přece jen dostane až na dno. Některé dokonce vytvoří velmi jemnou směs, která vodu zakalí, a ta se pak musí pomocí vločkovače sloučit do vloček, tedy větších celků, které se pak zčásti zachytí ve filtraci, a ten zbytek sedne na dno. Právě proto se výrobci bazénového příslušenství shodují na tom, že je nutné nějakým způsobem dostat nečistoty od povrchu dna rychle a efektivně, a to dovede pouze vysavač do bazénu.
V bazénu se odehrává děj podobný tomu v našem bytě, tam také vlivem gravitace pomalu sedá prach na koberec, a musíme jej odtud nějak dostat, a to buď rákoskou na klepadle v případě kusových koberců , anebo klasickým vysavačem u kobercových metráží. V bazénu je to v zásadě stejné, tam ovšem nemůžete jen tak jednoduše ohnout přes koupací nádrž klepadlo a rákoskou ji vyprášit, musíte do ní ponořit jeden ze tří základních typů vysavačů – ruční, poloautomatický nebo robotický.
Rozdíl mezi těmito třemi typy vysavačů je patrný již podle názvu. Robotický pracuje zcela samostatně, má svůj vlastní filtrační okruh i vlastní pohon a počítač řídi jeho práci tak, aby se po dně pohyboval efektivně a žádný jeho úsek neopomíjel. Poloautomaty se pohybují po dně náhodně, tak se může stát, že se někam na dně nedostanou, ovšem šetří váš čas i práci tím, že vaše součinnost k jejich práci není zapotřebí. Pouze musíte poloautomat připojit k vaší bazénové filtraci.
Třetí skupinu vysavačů do bazénu Chlorito.cz tvoří ruční nástavce na teleskopickou tyč. Vysávání nečistot je pak zcela ve vaší režii, ovšem výhody jsou zcela zjevné – nástavec vás vyjde jen na pár stovek, práci řídíte vy, takže máte přehled, kde je vysáto, a kde ještě ne, a zároveň si zacvičíte.
Pohyb s ručním vysavačem neberte na lehkou váhu, je to velmi efektivní proces procvičování svalů paží, nohou a také břicha a zad, a to každému z vás jen prospěje.